به وب سايت
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي
خوش آمديد.

Skip Navigation Links
  خوش آمدید! Expand   خوش آمدید! 
 


امروز: شنبه 1 اردیبهشت 1397   
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي اولين مرکز رشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است. در این مرکز، يک محيط حمايتي در اختيار کارآفرينان قرار مي دهد تا در يک سيستم متمرکز بتواند از طريق بهره برداري مشترک از امکانات ضمن پرورش ايده هاي فناورانه خود، تجاري سازي محصول را انجام داده و براي هزينه هاي مربوطه تسهيلات دريافت کنند.


جستجو


عبارت مورد جستجو را وارد کنید:
 

ورود به سایت 


 
 
 رمز عبور را فراموش کرده امثبت نام کاربر جدید
 

واحد های فناور
 

واحدهاي فناور مستقر در مرکز رشد:
  - سامانه جراحی هوشمند پارسه
  - پژوهنگان پگاه پارسه
  - نانو سیستم پارس
  - فناوران نانو مقیاس
  - شایان مغناطیس
  - هسته فوتومد
  - فراورده های بافتی ایرانیان
  - پرتو نگار پرشیا
  - اوسینا
  - مدلهای پیشرفته زیستی
  - تجهیز افرینان نوری پارسه
  - شریف طب سیستم

واحدهاي فناور خارج شده از مرکز رشد:
  - یکتا تجهیز البرز
  - آرون تجهیز
  - نانو ساختار آسیا
 

مرکز رشد لوازم وتجهيزات پزشکي: پژوهنگان پگاه پارسه   


محصولات:

 

  رترکتور جراحي خودنگهدار

 

اين وسيله يراي انجام جراحي در نواحي شکم و سينه طراحي شده است که البته در مواردي مي توان از آن جهت جراحي هاي پشت تنه و يا بخش هاي ديگر استفاده نمود . طرز نصب و استفاده از اين رترکتور بسيار ساده است و طراحي آن بگونه اي انجام پذيرفته است که ضمن انعطاف پذيري بالا در مرحله تنظيم و امکان تطابق کامل با آرايش مورد نظر در هر جراحي به خصوص ، پس از تثبيت تنظيمات از صلبيت خيلي خوبي در نگهداري بافت ها برخوردار خواهد بود.

 

 

 

دستگاه شنوائي سنجي (OAE) : (TE/DP/ABR)

 

سينگنال اتواکوستيک اميشن که بيانگر فعاليت هاي اکتيو سيستم شنوايي مخصوص گوش داخلي مي باشد بدليل عدم نياز به همکاري بيمار در ثبت پاسخ و ويژگيهاي خاص آن در ارزيابي عملکرد سازوکار شنوايي از اهميت زيادي برخوردار است. امروزه اين اصوات را عمومـاً امواج OAEs مي­نامند. هم اکنون مطالعات و تحقيق­هاي بسياري در مورد اين پديده صورت پذيرفته است. كاربرد آن در تجزيه تحليل سيستم شنوايي و شناخت نارسائي­ها و بيماريها بسيار زياد است كه عمده آنها عبارتند از: غربالگري شنوائي و افتراق ضايعات حلزوني از وراي حلزوني، بيماريهاي حلزوني مانند (Meniers)، پير گوشي (Presbycufis)، كاهش شنوايي متعاقب از در معرض قرارگيري نويز (NHL)،‌ كاهش شنوايي متعاقب از مصرف داروهاي اتو توكسي (DIHL)، تشخيص رزرواسيون حلزوني جهت كاشت حلزون، ‌بيماريهاي وراي حلزوني مانند تشخيص تومورهاي عصب هشتم،‌ تشخيص تومورهاي ناحيه C.P.A. اما مهمترين کاربرد اتواكوستيك اميشن  غربالگري شنوائي نوزادان مي باشد که از اين جهت عملکرد اين سيستم منحصربفرد بوده وتقريبا تنها روش ارزيابي عملکرد سيستم شنوايي نوزادان مي باشد. كاربردهاي ديگر اين پاسخ در تشخيص زود هنگام مسموميت­هاي دارويي گوش، تأثير نويزهاي صنعتي و غيرصنعتي بر دستگاه شنوايي و پايش شنوايي پس از تجويز گلسيرين در بيماري منيير مي­باشد.

 

 

 

 

روبولنز (روبات کمک جراح)

 

اين ربات در واقع جايگزين فرد کمک جراح شده و وظيفه آن نگهداري و هدايت لنز لاپاروسکوپي طبق دستورات جراح است. مکانيزم ابداعي ربات به گونه اي است که تنها با سه عملگر فعال کليه دستورات جراح را اجرا کرده و بدون برخورد با دست جراح و ساير ابزار جراحي، لنز را به هر نقطه دلخواه در داخل شکم بيمار هدايت مي نمايد. کليه حرکات لنز حول نقطه ورود به شکم انجام پذيرفته و به ديواره شکم نيرويي وارد نمي شود. اين ربات قادر است انتهاي لنز را روي سطوح کاملاٌ کروي حرکت دهد و دقت و صحت عملکردي آن باعث افزايش کيفيت عمل و کاهش مدت زمان عمل مي شود.

 

 

 

روبوهب (توانبخشي روباتيک)

 

در اين پروژه، طراحي و ساخت دستگاهي رباتيک براي بازتواني دست در افراد متاثر از سکته مد نظر است. تمرکز حرکتي بر روي پرونيشن و سوپينيشن ساعد و فلکشن و اکستنشن مچ خواهد بود و هدف کاهش اسپاسم عضلاني و افزايش توان و کنترل حرکتي در اين افراد مي باشد. تمرينها مي تواند بر اساس ميزان تلاش خود بيمار به صورت فعال و يا غير فعال در مقابل يک مقاومت قابل تنظيم در هر طرف صورت پذيرد. حرکت مي بايست منظم باشد، همين موضوع تا حدي لزوم استفاده از کنترل امپدانس به همراه ثبت مکان و نيرو را نشان مي دهد. سه حالت کاري براي دستگاه برنامه ريزي شده است:
1. يک حالت غيرفعال که در آن سرعت و دامنه حرکت هر کدام به طور مجزا قابل کنترل باشند. در اين حالت غيرفعال بيمار در انجام حرکت نقشي نداشته و دست وي صرفا توسط دستگاه راهبري مي شود.
2. يک حالت فعال که در آن قسمت تاثير نگرفته در يک حرکت آينه مانند قسمت فلج شده را حرکت مي دهد.
3. يک حرکت فعال مانند قسمت 2 با اين تفاوت که در اينجا قسمت فلج مي بايست خود به صورت منفرد يک سري تمرينها را انجام دهد.
در ادامه مي توان به بعضي ديگر از خصوصيات سيستم اشاره کرد:
1. استفاده از فيدبک نيرويي در حالت کاري دوم سيستم به منظور تضمين سلامت حرکت و امنيت دست متاثر از سکته
2. امکان تمرين بيمار در حالات مختلف فيزيکي دست، و استفاده از امکانات فرآيند عموميت بخشي حرکتي
جهت کسب اطلاعات بيشتر اينجا کليک کنيد

 

تمامی حقوق این سایت متعلق است به مرکز رشد لوازم وتجهيزات پزشکي
ایجاد شده توسط: Mohammadi