به وب سايت
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي
خوش آمديد.

Skip Navigation Links
  خوش آمدید! Expand   خوش آمدید! 
 


امروز: شنبه 1 اردیبهشت 1397   
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي اولين مرکز رشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است. در این مرکز، يک محيط حمايتي در اختيار کارآفرينان قرار مي دهد تا در يک سيستم متمرکز بتواند از طريق بهره برداري مشترک از امکانات ضمن پرورش ايده هاي فناورانه خود، تجاري سازي محصول را انجام داده و براي هزينه هاي مربوطه تسهيلات دريافت کنند.


جستجو


عبارت مورد جستجو را وارد کنید:
 

ورود به سایت 


 
 
 رمز عبور را فراموش کرده امثبت نام کاربر جدید
 

واحد های فناور
 

واحدهاي فناور مستقر در مرکز رشد:
  - سامانه جراحی هوشمند پارسه
  - پژوهنگان پگاه پارسه
  - نانو سیستم پارس
  - فناوران نانو مقیاس
  - شایان مغناطیس
  - هسته فوتومد
  - فراورده های بافتی ایرانیان
  - پرتو نگار پرشیا
  - اوسینا
  - مدلهای پیشرفته زیستی
  - تجهیز افرینان نوری پارسه
  - شریف طب سیستم

واحدهاي فناور خارج شده از مرکز رشد:
  - یکتا تجهیز البرز
  - آرون تجهیز
  - نانو ساختار آسیا
 

مرکز رشد لوازم وتجهيزات پزشکي: سامانه جراحی هوشمند پارسه   


ايده محوري : سيستم‌هاي جراحي به کمک تصوير 

امروزه جامعه پزشکي با تمرکز بيشتري در حوزه جراحي هاي حداقل تهاجمي فعاليت مي کند. پيشرفت‌هايي که در فن‌آوري‌هاي تصويربرداري و ابزارهاي جراحي به وجود آمده‌اند، باعث شده است تا در بعضي از جراحي‌ها به منظور داشتن حداقل تهاجم، اين فن‌آوري‌ها مورد استفاده قرار گيرند. مزاياي عمده سيستم‌هاي MIS براي بيماران که از آن جمله مي‌توان به پيچيدگي‌هاي کمتر در جراحي، دوره بستري کوتاه‌تر، دوره بهبودي سريع‌تر و هزينه‌هاي کمتر اشاره نمود، همگي باعث شده‌اند تا استفاده از اين سيستم‌ها روند رو به رشدي را داشته باشد.

از آخرين پيشرفت‌هاي جراحي‌هاي به کمک تصوير مي‌توان به سيستم‌هاي راه‌بري (نويگيشن) اشاره نمود که قابليت ره‌گيري ابزار جراحي و شناخت ساختارهاي آناتوميکي خاص را براي جراحان ارتقاء مي‌بخشند. اين سيستم، مکان ابزار جراحي را دنبال کرده و جاي آن را روي تصاوير مربوط به بيمار که از روي داده‌هاي تصويري از پيش اخذ شده بيمار استخراج شده‌اند، مشخص مي‌کند. سيستم‌هاي جراحي به کمک تصوير در جراحي‌هاي مغز و اعصاب، سينوس، ستون‌فقرات و نخاع و به طور کلي در جاهايي که نياز به دقت و صحت بالايي دارد به عنوان مناسب‌ترين گزينه بوده و به طور گسترده‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

گروه جراحي به کمک تصوير پارسه در زمينه طراحي و اجراي سيستم کامل جراحي به کمک تصوير، از سال 1385 کار خود را آغاز کرده است. سامانه راه‌بري اين شرکت، نه تنها خصوصيات سيستم‌هاي موجود در بازار را دارا مي‌باشد، بلکه در سدد است که خصوصيات جديدي در داخل سيستم پياده‌سازي کند. اين خصوصيات جديد شامل رويه‌هاي سريع و دقيق در بخش‌بندي و ثبت تصاوير پزشکي با موداليتي‌هاي گوناگون و ايجاد يک برنامه تصوير‌برداري با کاربري آسان براي جراحي مي‌باشد.

اين شرکت دو نوع محصول جراحي به کمک تصوير، به نام‌هاي (ImageVision(IV و (OpticVision(OV، که بر پايه دو نوع سيستم رديابي متفاوت هستند، را عرضه کرده است. سيستم IV پارسيس با استفاده از دوربين‌هايي که به صورت بلادرنگ از موقعيت جراحي تصويربرداري مي‌کنند، با پردازش تصاوير به دست آمده از دوربين، موقعيت اشيايي که به طور خاص مارکرگذاري شده‌اند را تشخيص داده و رديابي مي‌کند. سيستم OV پارسيس با استفاده از دوربين‌هايي که با استفاده از تکنولوژي مادون قرمز کار مي‌کنند، به صورت بلادرنگ موقعيت سر ابزار را در طي جراحي رديابي مي‌کند.

هر دو سيستم طوري طراحي شده‌اند که به راحتي مي‌توانند به عنوان يک اساس و بستر قابل تغيير براي کاربردهاي ديگر پزشکي مورد استفاده قرار گيرند. در اين سيستم‌ها، با توجه به نياز و درخواست جراحان و حوزه مورد نياز ايشان از تکنولوژي‌هاي متفاوتي جهت بهينه‌سازي هزينه‌ها و کاهش ميزان تهاجمي بودن فرآيند جراحي موردنظر، استفاده شده است. اين سيستم‌ها طوري طراحي شده‌اند که براي ايجاد يک راه‌حل قابل اعتماد براي جراحي به کمک راه‌بري، با کاهش قابل توجه زمان، هزينه و انرژي و به همراه ويژگي‌هاي بارز نرم‌افزاري در زمينه‌هاي تصويربرداري، بخش‌بندي و ثبت داده‌ها با سرعت زياد، مورد استفاده قرار گيرند.

 

جهت کسب اطلاعات بيشتر اينجا کليک کنيد

 

تمامی حقوق این سایت متعلق است به مرکز رشد لوازم وتجهيزات پزشکي
ایجاد شده توسط: Mohammadi